• Dolar
  16.885
 • Euro
  17.833
 • Ç.Altın
  1.595
 • Altın
  992.000
KIRIKKALE
25°
08:52

Öğleye kalan Süre

NEVRUZ BAHAR VE SEVĞİDİR

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, ‘Dünya Nevruz Günü’ nedeniyle açıklama yaptı. Tekbıyıkoğlu, “Baharın müjdecisi nevruzu, bir kez daha heyecanla karşılamaya hazırlanıyoruz” dedi.


BİNLERCE YILDIR COŞKUYLA KUTLANIYOR

Kırıkkale valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Orta Asya’dan Balkanlara kadar, pek çok kadim medeniyetin, yüzyıllardır kutsal gün, bayram veya şenlik olarak kutladığı baharın müjdecisi nevruzu, bir kez daha heyecanla karşılamaya hazırlanıyoruz. Binlerce yıldır coşku ile karşıladığımız ve tabiatın dirilişine şahitlik ettiğimiz Nevruz, bizlere baharı müjdelerken, milli birlik ve kültürel bağlarımızı da pekiştirmektedir.

NEVRUZ BAHARIN İŞARETİDİR

Vali Tekbıyıkoğlu“Geçmişle gelecek arasında köprü kuran, sevgi ve hoşgörü ortamında milletleri birbirine yakınlaştıran, birliğimizi güçlendiren ve kültürel zenginliklerimizi koruyan bu gibi değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak bizlerin görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Kırıkkale'li hemşehrilerim olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Nevruz’unu kutluyor, baharın ülkemize bolluk, bereket, sağlık, iyilik ve güzellikler getirmesini diliyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

Defalarca takla atan lüks cip hurdaya döndü: 2 yaralı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de yüzlerce vatandaş iftar sofrasında oruç açtı

İlginizi Çekebilir

7 VATANDAŞIMIZ HAKKA YÜRÜDÜ

Haber Yorumları

Yorum Yaz

77046

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#