• Dolar
  16.549
 • Euro
  17.558
 • Ç.Altın
  1.560
 • Altın
  970.000
KIRIKKALE
25°
01:57

Akşam'a Kalan Süre

VAKA SAYILARI ARTIYOR


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, il bazında her 100 bin nüfusa karşılık gelen Kovid-19 vaka sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. Buna göre Kırıkkale´de 15-21 Ocak verilerine göre, her 100 bin kişideki Kovid-19 vaka sayısı 396,12 oldu. Omicron varyantı nedeniyle Kırıkkale´de hastanelerde aşı ve PCR test kuyrukları oluştu. Vaka artış hızı hızla artan kentte hastanelerdeki yoğunluk dikkati çekiyor

Vatandaşları aşı olmaları noktasında uyaran İl Müdürü Ağırtaş, “Ülkemizde olduğu gibi Kırıkkale´de de son günlerde vaka sayısında bir artış var. Buna paralel olarak test sayımızda, hastane başvuru sayımızda büyük anlamda bir artış olmakta. Burada bizim her zaman ki gibi vurguladığımız sosyal mesafe, maske ve olmazsa olmaz dediğimiz konu aşı. Aşıyla ilgili tüm toplumun biz yine dikkatini çekmek istiyoruz”

 

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, aşısını yaptırmayan vatandaşların pişmanlıklarına tanıklık ettiklerini belirtti. Kovid-19 yakalanan hastaların ´keşke aşımı yaptırsaydım´ diye serzenişte bulunduğunu belirten Müdür Ağırtaş, “Hastanede Kovid-19 aşısını yaptırmamış hastalar yoğunluktadır. ´Aşı olmadığım için çok pişmanım´ diyen hasta oranı yüksek. Hastalığın bu kadar zor olduğunu bilmediklerini anlatıyorlar”

 

“Aşıyı hiçbir tereddüt duymadan gidip yaptırmamız lazım. Aşılanmamış insanların hastaneye daha fazla geldiğini görüyoruz. Eğer kişi üçüncü ve dördüncü doz aşını olduysa, hastalığı hafif ya da belirti göstermeden atlatacaktır. Aşı olmayanların yoğun bakıma gitme ihtimalleri çok fazladır.Özellikle yoğun bakıma ve hastaneye yatışların azaltması adına lütfen aşı olalım. Maske ve mesafeye çok dikkat edin” dedi.

İlginizi Çekebilir

Şehit Ayberk Soyutemiz, memleketi Kırşehir'de topağa verildi

İlginizi Çekebilir

Çalınan eşyalar jandarma tarafından bulundu

İlginizi Çekebilir

REKOR KATILIMLI HALTER ŞAMPİYONASI YARIN BAŞLIYOR

Haber Yorumları

Yorum Yaz

29376

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#