• Dolar
  16.585
 • Euro
  17.571
 • Ç.Altın
  1.568
 • Altın
  975.000
KIRIKKALE
25°
00:3

İkindi'ye Kalan Süre

TÜRKYILMAZ İŞCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Yahşihan Belediyesi ile Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası arasında yapılan görüşme sonucunda belediyede çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 40 zam yapılırken, diğer sosyal haklarına da artış yapıldı.


DİĞER SOSYAL HAKLARINA DA ARTIŞ YAPILDI

Yahşihan Belediyesi ile Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası arasında yapılan görüşme sonucunda belediyede çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 40 zam yapılırken, diğer sosyal haklarına da artış yapıldı. Belediye binasında gerçekleşen toplantıda yapılan görüşmeler sonucunda belediye ve sendika arasında anlaşma sağlanarak işçilerin maaşlarında ve sosyal hak kalemlerinde yüzde 40 oranında üzerinde iyileştirme yapılmasına karar verildi. Sendika ile yapılan antlaşmanın ardından açıklama yapan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, “Mahalli İdareler Sendikası ile yaptığımız anlaşmayla kadrolu işçilerimize eski yevmiyeleri üzerinden yüzde 40 zam yapılmasını kararlaştırdık. Yeni zamla birlikte kadrolu işçilerimiz zamlı maaşlarına ek olarak 52 günlük devlet ikramiyesi, 60 günlük sendika ikramiyesi, izinlerinde 15 günlük yevmiyeleri üzerinden izin parası, Ramazan Bayramı’nda 2 yevmiye Kurban Bayramı’nda ise 4 yevmiye olmak üzere bayram harçlıkları, eğitim yardımı, yemek yardımı ve artı olarak çocuk ve aile yardımı alacaklar. İşçilerimize hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

AK parti gençlik görev dağılımını yaptı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’deki marketlerde fiyat etiketi ve stok denetimi

İlginizi Çekebilir

TÜRKYILMAZ’DAN ABALI VE AKBULUTA HSYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Haber Yorumları

Yorum Yaz

59044

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#