• Dolar
  16.885
 • Euro
  17.833
 • Ç.Altın
  1.595
 • Altın
  992.000
KIRIKKALE
24°
00:43

Akşam'a Kalan Süre

Ev kadınları hem öğreniyor hem de ev ekonomisine katkı sağlıyor


Kırıkkale Belediyesi tarafından başlatılan "Mahalle Konakları" projesi sayesinde kursiyer kadınlar, hem öğreniyor hem de ev ekonomisine katkı sağlıyor.
Kırıkkale Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Mahalle Konakları" projesine KOP, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İş-Kur’da destek sağlıyor. "Mahalle Konakları" Koordinatörü Nezahat Bakır, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, kursta 160 kadınına istihdam sağlandığını söyledi.
Bir yılda 600 kadının Mahalle Konakları projesinden faydalandığını ifade eden Bakır, “Kursta 160 bayan istihdam ediliyor. Bu kurslarda bazı mahallelerimizde tel kırma, bebek örme, mefruşat, keçe, ahşap boyama gibi kurslarımız devam ediyor. 160 kadınımız kurslara katılıyor. Bunlar 3’er aylık periyotlarda bayanlarımızın birçoğu değişiyor. Bu şekilde yıllık ortalama 600 kadınımıza 4 mahallede hizmet veriyoruz” dedi
Kendi ürettikleri el işlemelerini satarak ev ekonomilerine de katkı sağladıklarını da belirten Bakır, “Öğrendikleri işlerden ürettikleri ürünleri satarak para kazanıyorlar. Aile çevrelerine ya da internet üzerinden satarak para kazanıyorlar. Çok güzel eğleniyorlar arada müzik açıp oynadığımız zamanlarda oluyor. Yemekler yapılıyor. Sohbetler ediliyor. İmece usulü birbirlerinin eksiklikleri var ise onlar tamamlanıyor” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

AK Parti İl Başkanı Kaplan: "Ağaçlandırmada Avrupa’da birinci sıradayız"

İlginizi Çekebilir

UYUŞTURUCUYA HERGÜN DARBE

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale nüfusunun yüzde 22’si çocuk

Haber Yorumları

Yorum Yaz

99349

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#