• Dolar
  16.644
 • Euro
  17.641
 • Ç.Altın
  1.571
 • Altın
  977.000
KIRIKKALE
25°
00:33

Öğleye kalan Süre

Camiye giden çocukların ayakkabısına para bırakılıyor

.


Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde, camiye giden çocukların ayakkabılarına cemaat para bırakıyor. Yüzyıllar öncesinden günümüze kadar Bosna-Hersek’te uygulanan bu gelenek, Bahşılı ilçesinde de yaşatılmaya çalışılıyor. Zafer tekinin başlattıgı uygulama İlçede yaygınlaştı.
Kırıkkale’ni Bahşılı Belediye başkanının başlattıgı uygulama ilçe de bulunan camilerde yaygınlaşmaya başladı, Ramazan ayı dolayısıyla camiye giden çocukların, cami ve cemaate sıkılmadan alışmaları için bir takım faaliyetler yapılıyor. Camiye giden çocuklar, çıkışta bir sürprizle karşılaşıyorlar. Cemaat, çocukların ayakkabılarının içerisine harçlık bırakıyor. Yüzyıllar öncesinden günümüze kadar Bosna-Hersek’te uygulanan bu gelenek, Bahşılı ilçesinde de yaşatılmaya çalışıladı. Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, "Bosna-Hersek’te yapılan güzel bir geleneği ilçemizde de yaşatmaya çalışıyoruz. Teravih namazına giden çocuklarımızın ayakkabılarına harçlık bıraktık" dedi.

İlginizi Çekebilir

ALTINIŞIK’TAN ÜÇ AYLAR VE KANDİL MESAJI

İlginizi Çekebilir

Yeni basın genelgesi yayımlandı

İlginizi Çekebilir

6 VATANDAŞIMIZ VEFAT ETTİ

Haber Yorumları

Yorum Yaz

68129

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#