• Dolar
  16.537
 • Euro
  17.497
 • Ç.Altın
  1.560
 • Altın
  970.000
KIRIKKALE
25°
03:9

Akşam'a Kalan Süre

300 KIRIKKALELİ ÖĞRENCİ NASA’YI GÖRDÜ

Kırıkkaleli hayır sever iş insanları İlknur Timurlenk Akkurt ve Merve Timurlenk Şengün misafir ederek çocukların eşsiz bir deneyim kazanmalarını sağladılar.


Timurlenk Kardeşler Kırıkkaleli öğrencileri NASA Uzay Sergisinde Ağırladı HUPALUPAEXPO tarafından Metropol İstanbul içinde 2.300 m2 büyüklüğünde alana kurulan NASA Uzay Sergisinde 300 öğrencimizi, Kırıkkaleli hayır sever iş insanları İlknur Timurlenk Akkurt ve Merve Timurlenk Şengün misafir ederek çocukların eşsiz bir deneyim kazanmalarını sağladılar.

Kırıkkaleli hayır sever iş insanları İlknur Timurlen Akkurt ve Merve Timurlenk Şengül, 4 yıl içinde 12 ülkeden 4 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği NASA Uzay Sergisi’nin Türkiye’de ziyarete açıldığı Metropol İstanbul’da 300 Kırıkkaleli öğrenciyi ağırladılar. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) uzay görevlerine tanıklık etmiş gerçek boyuttaki eserlerin de içinde bulunduğu 200’ün üzerinde parçanın yer aldığı sergi, Kırıkkaleli öğrenciler uzaya, gezegenlere, Ay’a, astronot ve kozmonotlara ait ne varsa görerek ve dokunarak eşsiz deneyim elde ettiler.

 

Kırıkkaleli iş insanları Timurlenk kardeşlerin ev sahipliğinde öğrencilerimiz, evrenin gizemine ışık tutan eğlenceli bir yolculuğun sergide tadını çıkardılar. Kırıkkaleli çocukların uzay maceralarına interaktif şekilde dahil olmasına imkan sağlayan NASA Uzay Sergisinde çocuklar heyecan ve eğlence dolu bir uzay deneyimi yaşadılar. HUPALUPA İcra Kurulu Üyesi Merve Timurlenk Şengül “Türkiye’mizin dört bir yanından gelen çocuklarımıza bu heyecan verici sergide ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduk.

4 yıl içinde 12 ülkede 4 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilen NASA Uzay Sergisi’nde Kırıkkale’den getirdiğimiz öğrencilerinde uzaydan gelen özel parçaları ve oradaki yaşamı deneyimlemelerini sağlamanın da mutluluğunu yaşıyoruz” ifadesini kullandılar. Kırıkkaleli öğrencileri misafir edip ev sahipliği yapan Kırıkkaleli hemşerilerimize öğrenciler Kırıkkaleliler adına teşekkür ettiler.

İlginizi Çekebilir

Saygılı: "Çiçek seraları bütçemize tasarruf sağlıyor"

İlginizi Çekebilir

FEDAKAR ANNE'NİN MÜCADELESİ

İlginizi Çekebilir

45 KÖY YOLU KAPALI

Haber Yorumları

Yorum Yaz

68147

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#