• Dolar
  16.885
 • Euro
  17.833
 • Ç.Altın
  1.595
 • Altın
  992.000
KIRIKKALE
25°
07:36

Öğleye kalan Süre

UYUŞTURUCU İLE DAHA ETKİN MÜCADELE ETMELİYİZ

MHP Milletvekili Av. Halil Öztürk, “Kırıkkale’nin bazı mahallelerinde kronkileşmiş adli vakalara yönelik önleyici tedbirlerin daha da yoğunlaştırılması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle hırsızlık ve uyuşturucuyla mücadelede yeterli gayretin gösterilmesin


VATANDAŞTAN ÇOK ŞİKÂYET GELİYOR

Kırıkkale’de özellikle Yuva, Selim Özer, Karşıyaka ve Yenimahalle başta olmak üzere, il genelinde uyuşturucu satıcılarıyla ilgili şikayetlerin yoğun bir şekilde kendilerine geldiğini söyleyen MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Kırıkkale ile ilgili sorunlar hakkında bizlere ulaşan hemşehrilerimiz, uyuşturucu madde satıcılarının özellikle Yuva, Selim Özer, Karşıyaka ve Yenimahalle başta olmak üzere birçok mahallede kol gezdiğini beyan etmektedirler.”

AYNI EVE AYNI GÜN 3 KEZ HIRSIZ GİRİYOR

“Ayrıca hırsızlık vakalarının da çok yoğun olduğunu bizlere ileten hemşehrilerimiz, aynı eve aynı gün içerisinde 3 kez hırsız girdiğini, bu konuda alınan tedbirlerin artırılması gerektiğini ifade etmekteler. Müstakil evlerin yoğun olduğu mahallelerden bizlere ulaşan hemşehrilerimiz, özellikle son zamanlarda, balkon ve pencerelerindeki korkuluk demirlerinden balkonlarına astıkları çamaşırlara kadar hırsızlar tarafından çalındığını bildirip bizlerden destek istemekteler,” diye konuştu.

KANUN TEKLİFİ HAZIRLIYORUZ

MHP’li Öztürk yaptığı açıklamada, Kırıkkale’de emniyet kuvvetlerinin her konuda olduğu gibi uyuşturucuyla ve hırsızlıkla mücadele konularında da mücadelesini sürdürdüğünü ancak, daha etkin bir mücadelenin şart olduğunu ifade etti.

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Öztürk, “Bizler de gerek hırsızlıkla gerekse uyuşturucuyla mücadele konularında daha caydırıcı cezalar içeren kanun teklifi çalışmalarımızı hızlandırdık. Hem uyuşturucu hem de hırsızlıkla mücadele için daha etkin cezalandırmaların yapılacağı kanun teklifimizi önümüzdeki günlerde TBMM Başkanlığına sunarak konunun takipçisi olacağız,” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Takla atan otomobil hurdaya döndü, gurbetçi kardeşler sağ kurtuldu

İlginizi Çekebilir

Zabıta dan Dilenci Operasyonu

İlginizi Çekebilir

Sağlığına kavuşan doğan ve kızıl şahin doğaya bırakıldı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

99944

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#