• Dolar
  16.533
 • Euro
  17.497
 • Ç.Altın
  1.561
 • Altın
  971.000
KIRIKKALE
25°
02:48

Akşam'a Kalan Süre

Koltuğa oturdu talimatı verdi: "Haftada 1 ders saati kitap okunsun"


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’ndan koltuğu devralan 6. sınıf öğrencisi Elif Nazlı Cebeci, haftada 1 ders saatinin kitap okumaya ayrılması talimatını verdi.
Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu’yu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Kabulde, valilik koltuğuna 6. sınıf öğrencisi Elif Nazlı Cebeci oturdu. Cebeci, Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm okullarda kütüphaneler kurduğunu hatırlatarak, haftada 1 ders saatinin kitap okumaya ayrılması talimatını verdi. İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut’a da telefonla bağlanarak, okul giriş ve çıkışlarında öğrencilerin sağlığı ve güvenliği için trafiğin denetlenmesini istedi.
Vali Tekbıyıkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çocuklarımızın yetenekleri, kabiliyetleri, özgüvenleri, sportif aktiviteleri, yabancı dile olan alışkanlıkları ve aşinalıkları giderek artıyor. Buraya gelen küçük valimiz kendisine özgüveni yeterince vardı. Telefonu açtı talimatlarını emniyet müdürümüze, belediye başkanımıza, milli eğitim müdürümüze gençlik spor müdürümüze verdi. bütün çocukların bütün gelecek neslin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı şimdiden kutluyorum" dedi.
Vali Tekbıyıkoğlu, daha sonra Elif Nazlı Cebeci’ye tablet hediye etti.

İlginizi Çekebilir

KILIÇ İYİ PARTİDE

İlginizi Çekebilir

SAYGILI YOLLARDA

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale nüfusunun yüzde 22’si çocuk

Haber Yorumları

Yorum Yaz

43725

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#