• Dolar
  16.537
 • Euro
  17.497
 • Ç.Altın
  1.560
 • Altın
  970.000
KIRIKKALE
25°
02:56

Akşam'a Kalan Süre

Kırıkkale’de yaz öncesi ilaçlama

Kırıkkale Belediyesi tarafından yaz mevsimi öncesi sivrisinek ve karasinek gibi larvaların üreme yerleri ilaçlandı.Kırıkkale Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, halk sağlığını tehdit eden haşerelere karşı larva döneminde yapılan ilaçlamalarla önlem alındığı bildirildi. Kent merkezinde vektörle mücadele çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğü belirtilen açıklamada, dereler, sulama kanalları, fosseptikler, rögarlar, park ve bahçelerin ilaçlandığı ifade edildi.
Açıklamada, "28 mahallede düzenli olarak ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Sivrisineklerin ürediği bina altları, kanalizasyon giderleri, tarım havuzları, göletler, yağmur giderleri başta olmak üzere her noktada fiziksel, biyolojik ve kimyasal mücadele yürütülüyor. Diğer yandan gece de mahallelerde havaların ısınmasıyla birlikte ULV araçlarıyla ilaçlama yapılıyor" denildi.

İlginizi Çekebilir

5 VATANDAŞIMIZ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

İlginizi Çekebilir

"Dur" ihtarına uymayan alkollü sürücü, trafik polisine çarpıp kaçtı

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de ilk kez Kırıkkale’de kuruluyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

94502

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#