• Dolar
  16.885
 • Euro
  17.833
 • Ç.Altın
  1.595
 • Altın
  992.000
KIRIKKALE
24°
00:56

Akşam'a Kalan Süre

İTFAİYE^DEN ÖĞRENCİLERE EĞİTİM

Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince, öğrencilere 112 Acil Çağrı Merkezi’nin işleyişi ve itfaiyenin görevleri hakkında bilgilendirme yapıldı.Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince, öğrencilere yönelik eğitim amaçlı etkinlikler düzenleniyor. İtfaiye ekipleri, öğretmenlerin nezaretinde öğrencilerine 112 Acil Çağrı Merkezi ve itfaiye hakkında eğitim verdi. Etkinliklerde öğrencilere ilk olarak 112 Acil Çağrı Merkezi’nin önemi ve gereksiz yere meşgul edilmemesi gerektiği anlatıldı. Özellikle ana sınıfı çağındaki öğrencilere yönelik düzenlenen eğitimlerde İtfaiye Müdürlüğü tarafından hazırlanan tanıtım görselleri eşliğinde 112 Acil Çağrı Merkezi’nin faaliyetleri öğrencilere anlatıldı. Eğitimde itfaiyenin görevleri, yangın söndürmede kullanılan araç, kıyafet ve malzemeler hakkında bilgi verildi.
Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürü Tuncay Bulut, öğrencilere eğlenceli çalışmalarla yangına ve risklerine karşı bilinç aşıladıklarını söyledi.
Tüm acil çağrıların 112 altında toplandığını, çocukların bunu hafızalarına yer etmelerini sağlamak için düzenledikleri eğitici eğitimlerin verimli geçtiğini belirten Bulut, "Toplumumuzun yangın ve risklerinden korunmasının en önemli yolu onunla mücadele edilebilmesi ve bu mücadele için gerekli yöntemlerin iyi bilinmesidir. Minik öğrencilerimize okullarında yapmış olduğumuz ziyaretler onlar için eğlenceli bir zaman dilimine dönüştürerek hafızalarında, yangına ve risklerine karşı bilinç aşılamamış ve 112 Acil Yardım Telefonu hakkında bilgi veriyoruz" dedi.

İlginizi Çekebilir

BENZİN UCUZLADI

İlginizi Çekebilir

Japon arkeolog keşfetti: ’Kimmerler’in Anadolu’daki ilk yerleşim yeri Kırıkkale olabilir’

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de KDV denetimi: Ürünler tek tek kontrol edildi

Haber Yorumları

Yorum Yaz

61312

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#