• Dolar
  16.548
 • Euro
  17.514
 • Ç.Altın
  1.561
 • Altın
  971.000
KIRIKKALE
25°
02:36

Akşam'a Kalan Süre

HAYALDİ SAYGILI GERÇEKLEŞTİRDİ

30 Yıldır söylenen etiler kavşagı hayat buldu. Kırıkkale Belediyesi şehir trafiğini rahatlatacak önemli projerden biri olan Etiler Köprülü Kavşağın tamamlanan alt yolu Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tarafından trafiğe açıldı. Kırıkkalelilerin ve her döne


Trafik Rahatlayacak

Kırıkkale Belediyesince araç trafiğini rahatlatmak amacı ile Etiler Kavaşağında başlanan Köprülü Kavşağın alt yolu trafiğe açıldı. Yapımı sırasında elektrik, içme suyu, atık su, telekom ve doğal gaz hatlarının deplaseleri de yapılarak trafiğe açılan Etiler Köprülü Kavşakta ilk olarak Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı'nın kullandığı Halk Otobüsü geçiş yaptı.

Tam Not Aldı

Toplamda 600 metre uzunluğunda gidiş geliş olmak üzere 9 metre net açıklığa sahip 2 şerit gidiş 2 şerit geliş olarak yapılan Kavşakta toplamda 6300 metre küp Zemin iyileştirme 1200 metre ilave deranaj hattı dayanıklılığı artırılmış. Zemin için 3 bin 200 ton asfalt atılan kavşa tam not aldı. Hayalini Kurdukları Köprü Kırıkkalelilerin uzun yıllardır

hayalini kurduğu

, her Belediye Başkanında dile getirdiği Köprülü Kavşağın trafiğe açılmasının ardından daha akıcı ve güvenli hale gelen trafik vatandaşlardan tam puan aldı. Kentin kanayan bir yarasının daha çözüm bulduğunu belirten vatandaşlar, Kırıkkale'nin eski ve yeni halini karşılaştırarak Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı'ya teşekkür etti.

Kesintisiz Trafik Akışı

Geçtiğimiz hafta tanıtımını yaptığı Belediye Otobüsünün direksiyonuna geçerek köprüden ik geçişi gerçeleştiren Belediye Başkanı Mehmet Saygılı "Söz verdiğimiz gibi, Etiler Köprülü kavşak çalışmasını tüm imkanlarımızı zorlayarak tamamladık. Önceliğimiz, hemşehrilerimizin sağlığı ve can güvenliği olmaya devam edecek. Kavşağın üst yolunun da tamamlanmasıyla kesintisiz trafik akışı sağlanacak. Ellhamdülillah verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyor, şehrimizin yıldızını patlatmaya devam edeceğiz " ifadelerini kullandı.

Kalıcı Eserler Bırakıyoruz

Etiler Köprülü Kavşağının açılışında Belediye Başkanı Mehmet Saygılı hemşehrilerinin daha kaliteli, konforlu ve güvenli ulaşım imkanına kavuşması için gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Şehir içerisinde 130 bin tonun üzerinde asfaltı son 6 ay içinde attıklarını belirten Saygılı, bunun yanı sıra bir çok eseri de teker teker hayata geçirdiklerini belirtti. Kırıkkale’nin çok uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak araç filosunu genişlettikleri, yeni halk otobüslerini bünyelerine kattıklarını belirten Saygılı, Mahalle konakları, parklar, bilim merkezi, alt yapı, alternatif su kaynağının şehre getirilmesi ve Etiler Köprülü Kavşak ile birlikte “ Kırıkkalemize kalıcı kalıcı eserler bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Günlük değil kalıcı işler yapma gayretindeyiz. İnşallah bunu hep beraber yapmaya devam edeceğiz. Kırıkkalelilerimiz, hemşehrilerimiz her şeyin en iyisine en güzeline layık” dedi. Belediye Başkanı Sayglı’nın kullanarak köprüden ilk geçişi gerçekleştirdiği halk otobüsü içinde AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan ve yönetim kurulu da yer aldı.

İlginizi Çekebilir

Karbonmonoksit zehirlenmesi 9 kişi hastaneye kaldırıldı

İlginizi Çekebilir

3 VATANDAŞIMIZ HAKKA YÜRÜDÜ

İlginizi Çekebilir

5 VATANDAŞIMIZ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

Haber Yorumları

Yorum Yaz

50872

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#