• Dolar
  16.885
 • Euro
  17.833
 • Ç.Altın
  1.595
 • Altın
  992.000
KIRIKKALE
25°
07:59

Öğleye kalan Süre

GURURUMUZ 101. YAŞINDA

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, "İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü" nedeniyle açıklama yaptı. Tekbıyıkoğlu, “Bu millete İstiklal Marşı’nı hediye eden vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u anlamak, onun kişiliğini ve eserlerini gel


MISRALARINDA VECİZ İFADEYLE DESTANLAŞTI

Tekbıyıkoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “İstiklal ve istikbal mücadelesinin en çetin günlerinde Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı’nın, 12 Mart 1921’de Millî Marş olarak kabul edilişinin 101. Yıl Dönümü ’nün haklı gururunu yaşıyoruz. Merhum Akif, Türk milletinin hürriyetine olan düşkünlüğünü, hiçbir milletin boyunduruğu altında yaşayamayacağına dair iradesini, bu vatan topraklarında esaret altında yaşamaktansa bütün varlığını feda edeceğini ve bu uğurdaki mücadele azmini İstiklal Marşı’nın mısralarında veciz bir ifadeyle destanlaştırmıştır.”

BİZİM İÇİN BÜYÜK ÖNEME SAHİP

“Büyük vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un derin irfanıyla somutlaşan, vatan ve bayrak sevgisiyle ruh kazanan, milletimizin şanlı ve iftihar edilecek mücadelesiyle zirveleşen istiklalimizin edebi dizeleri, bizim için çok büyük öneme sahiptir. Bu millete İstiklal Marşı’nı hediye eden vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u anlamak, onun kişiliğini ve eserlerini gelecek nesillere anlatmak ve aktarmak hepimizin görevidir. Bağımsızlığımızın destanı olan İstiklal Marşı’mızın kabulünün 101. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” diyen vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

2 VATANDAŞIMIZ VEFAT ETTİ

İlginizi Çekebilir

TONGA İLE YENİDEN

İlginizi Çekebilir

İYİ PARTİDEN KIRŞEHİRLİLER DERNEGİNE ZİYARET

Haber Yorumları

Yorum Yaz

25126

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#