• Dolar
  16.549
 • Euro
  17.551
 • Ç.Altın
  1.561
 • Altın
  970.000
KIRIKKALE
25°
02:15

Akşam'a Kalan Süre

Can; "Siyaseti bırakıyorum"

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, yeni dönem için aday olmayacağını açıkladı. Can, “Elimizden geldiğince şehrimize hizmet etmeye çalıştık. 5 dönemdir Milletvekilliğimizden artık Kırıkkale’de yoruldu Yeni siyasetçilere yol açmamız lazım her şeyi


SİYASETTE YORULDUM
Ankara’da yayın yapan Redaktör Haber Gündem Özel Programı’na konuk olan AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, 5 dönemdir Milletvekilliği görevinde bulunduğuna dikkat çekerek bir daha ki dönemde yapılacak olan seçimde aday olmayacağına işaret etti. Geçtiğimiz dönemde de aynısını söylediğini fakat gösterilen teveccüh ve gelen talep üzerine aday olduğunu yineleyen Can, “Kırıkkaleli olmaktan gurur duyuyorum. Bunu geçen dönemde söylemiştim ve yine söylüyorum bu bir nasip meselesi. Ben bu konuda çok rahatım. Gelecek dönemde bir düşüncem yok bunu söylerken kendimi bir nimet olarak saydığımdan değil, bunlar bir nasiptir mücadelemize devam ediyoruz. Açık kapı bırakmıyorum. Çünkü Kırıkkale artık bizden beş dönem boyunca yoruldu” dedi.

KIRIKKALE’YE HİZMETLER İÇİN ÇALIŞTIK 
Redaktör haberİN sorularını içtenlikle cevaplayan Can, zaman zaman sorulara espri şeklinde de cevaplar verdi. Siyasi hayatının gelecek dönemde ne şekilde ilerleyeceği sorusuna cevap veren Can, “Bu dönem sayısı çok konuşulduğu için bununla ilgili espride yapıyoruz. Bazen arkadaşlarımız bu konuyu açıyorlar. İşte yoğunuz deminde gördüğünüz gibi telefon hiç durmuyor vatandaş ile ilgili güzel ilişkilerimiz var. Bir muhabbet edeceğimiz zaman telefon çalıyor ve vatandaşın işi başka yere talimat veriyoruz. Gönlüm vicdanım rahat Şehrimize ve şehirde yaşayan her kez için koşturduk. Hiçbir ayrım yapmadım. İhtiyacı olana el uzattım. Kimi işi yaptık kimini yapamadık. Yapamadığımızın gerekçelerini muhatabına anlattım neden olmadığını”

BEŞ DÖNEM BOYUNCA HALKIMIZ YORULDU 
“Oradan arıyoruz tekrar bilgi veriyoruz. Tabi sohbet eden arkadaşımızım sohbeti konusu yarım kalıyor, tekrar nerde kaldık diye sorunca diyor ki; “Bu nasıl iştir bunun temposuna nasıl dayanıyorsun? Telefonlara nasıl bakıyorsun?” deyince bende espri yaparak gerçekten bu iş yapılacak iş değil bir kaç dönem daha yapıp bırakacağım diyorum.” Ama şunu söyleyebilirim siyaset düşünenler için bizim artık hem dönem itibari ile hem yaş itibari ile hem olgunluk itibariyle belirli bir seviyeye ulaştık ve Kırıkkale’ye en güzel yatırımların gelmesi için mücadele ettik. Yeni siyasetçilere yol açmamız lazım her şeyi tadında bırakmak lazım. Kırıkkale’de bir ilk yapıyorum. Siyasette artık yokum. Yol gösterici olmak istiyorum”

ARTIK UNUMUZU ELEDİK, ELEĞİMİZİ ASTIK 
“Bugüne kadar hem siyasi alanda hem de Kırıkkale halkıda teveccüh gösterdi ve beş dönemdir Milletvekilliği görevinde bulunduk ama bu saat itibari ile de unumuzu eledik eleğimizi astık, Memleketimize hizmet etmeye devam edeceği. Siyasi anlamda yeter çünkü Kırıkkale’de yoruldu bu manada. Bunu kabul eden bir adamım. Siyasette ne olursa olsun küçük vilayetlerde insanları yıpratıyor taleplerini karşılaman kolay değil. Memleketini en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorsun vatandaşın derdini karşılamadığın zaman yıpranırsın” dedi.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

99183

Hakkımızda

bayrakgazetesi.com.tr 'de ülke'ye dair önemli haberleri, Son dakika haberlerini ve ülke ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

#

#

#

#